DPD120080-P6/RN-TC
CUI Inc.
Product No:
DPD120080-P6/RN-TC
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
User Guide
Operating Temperature -
Polarization Negative Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.72" L x 2.32" W x 1.81" H (94.5mm x 59.0mm x 46.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 800mA
Series -
Power (Watts) 9.6 W
No Load Power Consumption -
Cord Length 72" (1.83m)
Region Utilized North America
Efficiency -
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 120VAC