DPD240040-P7P
CUI Inc.
Product No:
DPD240040-P7P
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 24V 9.6W
User Guide
Operating Temperature -
Polarization Positive Center
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.06" L x 2.19" W x 1.77" H (77.6mm x 55.6mm x 45.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 400mA
Series -
Power (Watts) 9.6 W
No Load Power Consumption -
Cord Length 72" (1.83m)
Region Utilized North America
Efficiency -
Voltage - Output 24V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 120VAC