DR127-4R7
Eaton - Electronics Division
Product No:
DR127-4R7
Description:
FIXED IND 4.7UH 8.25A 9.17 MOHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 16.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.25 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9.17mOhm
Series DR
Inductance 4.7 µH