DR2260D30VR
Sensata-Crydom
Product No:
DR2260D30VR
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Description:
RELAY SSR 600V 30A DIN RAIL
User Guide
Load Current 30 A
Output Type AC
Termination Style Screw Terminal
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 48 ~ 600V
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Series DR22
Package / Case SSR with Integrated Heat Sink
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 4 ~ 32VDC