DR24E03XR
Sensata-Crydom
Product No:
DR24E03XR
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Description:
SSR RELAY SPST-NO 3A 24-280V
User Guide
Load Current 3 A
Output Type AC
Termination Style Screw Terminal
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 24 V ~ 280 V
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series DR
Package / Case Module
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 18 ~ 36VAC