DRA73-471-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRA73-471-R
Description:
FIXED IND 470UH 326MA 2.67OHM SM
In Stock : 753
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 354mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.140" (3.55mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 326 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.67Ohm
Series DRA
Inductance 470 µH