DRAP127-3R3-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRAP127-3R3-R
Description:
FIXED IND 3.3UH 8.54A 10.4 MOHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 18.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.319" (8.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.54 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 10.4mOhm Max
Series DRAP127
Inductance 3.3 µH