DRQ127-2R2-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRQ127-2R2-R
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 2.027UH SMD
In Stock : 165
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) - Parallel 3.73mOhm
Tolerance ±20%
Current Saturation - Series 12.7 A
Shielding Shielded
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 16.1mOhm
Inductance - Connected In Series 8.108 µH
Ratings -
Series DRQ
Current Saturation - Parallel 25.5 A
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 6.23 A
Current Rating - Parallel 12.5 A
Mfr Eaton - Electronics Division
Height 0.315" (8.00mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 2.027 µH