Home / Oscillators / DSA1125DA1-033.3333TVAO
minImg
DSA1125DA1-033.3333TVAO
Microchip Technology
Product No:
DSA1125DA1-033.3333TVAO
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSCILLATOR, AUTOMOTIVE, CMO
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 35mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Series DSA1125
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 6-VDFN
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Output CMOS
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 33.3333 MHz