Home / Oscillators / DSC1033DI1-125.0000
minImg
DSC1033DI1-125.0000
Microchip Technology
Product No:
DSC1033DI1-125.0000
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 1µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 10mA
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series DSC1033, PureSilicon™
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Base Resonator MEMS
Mfr Microchip Technology
Frequency 125 MHz