Home / Oscillators / DSC1123AE5-074.1758
minImg
DSC1123AE5-074.1758
Microchip Technology
Product No:
DSC1123AE5-074.1758
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSC XO 74.1758MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±10ppm
Current - Supply (Max) 32mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DSC1123
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Output LVDS
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 74.1758 MHz