Home / Oscillators / DSC1124CI5-133.3300
minImg
DSC1124CI5-133.3300
Microchip Technology
Product No:
DSC1124CI5-133.3300
Description:
MEMS OSC XO 133.3300MHZ HCSL SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±10ppm
Current - Supply (Max) 42mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DSC1124
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-VDFN
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Output HCSL
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 133.33 MHz