Home / Oscillators / DSC1203CI3-106M2500
minImg
DSC1203CI3-106M2500
Microchip Technology
Product No:
DSC1203CI3-106M2500
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 106.25MHZ,
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 5µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series DSC1203
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 6-VDFN
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Output LVDS
Base Resonator MEMS
Mfr Microchip Technology
Frequency 106.25 MHz