Home / Oscillators / DSC6011HI2B-010.0000T
minImg
DSC6011HI2B-010.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC6011HI2B-010.0000T
Description:
MEMS OSC., ULTRA LOW POWER, LVCM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 1.5µA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Series DSC60XXB
Package / Case 4-VFLGA
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Mfr Microchip Technology
Frequency 10 MHz