Home / Oscillators / DSC6013HI2B-032K768
minImg
DSC6013HI2B-032K768
Microchip Technology
Product No:
DSC6013HI2B-032K768
Description:
MEMS OSC LVCMOS 25PPM 1.6X1.2MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability -
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Series DSC60XXB
Package / Case 4-VFLGA
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 32.768 kHz