Home / Oscillators / DSC6102HL2B-072.5000T
minImg
DSC6102HL2B-072.5000T
Microchip Technology
Product No:
DSC6102HL2B-072.5000T
Description:
MEMS OSC ULP LVCMOS -40C-105C 25
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Series DSC61XXB
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VFLGA
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Resonator MEMS
Frequency 72.5 MHz