Home / Oscillators / DSC6111JI2A-100.0000T
minImg
DSC6111JI2A-100.0000T
Microchip Technology
Product No:
DSC6111JI2A-100.0000T
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q100
Series DSC61XX
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Mfr Microchip Technology
Frequency 100 MHz