DTLC1553-2
iNRCORE, LLC
Product No:
DTLC1553-2
Manufacturer:
iNRCORE, LLC
Description:
TRANSFORMER PBC
User Guide
Series -
Inductance -
Height - Seated (Max) 0.155" (3.94mm)
Mfr iNRCORE, LLC
Turns Ratio - Primary:Secondary 1.4CT:1CT, 2CT:1CT
Package Tube
ET (Volt-Time) -
Size / Dimension 0.930" L x 0.630" W (23.62mm x 16.00mm)