DW-01-09-T-S-510
Samtec Inc.
Product No:
DW-01-09-T-S-510
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 1
Color Black
Length - Post (Mating) 0.110" (2.794mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch -
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.510" (12.954mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)