DW-03-08-F-S-230
Samtec Inc.
Product No:
DW-03-08-F-S-230
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color Black
Length - Post (Mating) 0.190" (4.826mm)
Row Spacing -
Length - Overall Pin 0.530" (13.462mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.230" (5.842mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)