DW-03-09-F-S-325
Samtec Inc.
Product No:
DW-03-09-F-S-325
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.295" (7.493mm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.325" (8.255mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)