DW-03-09-T-T-410
Samtec Inc.
Product No:
DW-03-09-T-T-410
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H TIN
User Guide
Number of Rows 3
Number of Positions 9
Color Black
Length - Post (Mating) 0.210" (5.334mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.410" (10.414mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)