DW-03-17-T-S-250-LL
Samtec Inc.
Product No:
DW-03-17-T-S-250-LL
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color Black
Length - Post (Mating) 0.120" (3.048mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.480" (12.192mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)