DW-04-14-L-T-450
Samtec Inc.
Product No:
DW-04-14-L-T-450
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 3
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.870" (22.098mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.450" (11.430mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)