DW-04-20-T-D-670-LL
Samtec Inc.
Product No:
DW-04-20-T-D-670-LL
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H TIN
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.350" (8.890mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.670" (17.018mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)