DW-05-09-L-D-290
Samtec Inc.
Product No:
DW-05-09-L-D-290
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.330" (8.382mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.290" (7.366mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)