DW-06-10-L-S-500
Samtec Inc.
Product No:
DW-06-10-L-S-500
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.500" (12.700mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)