DW-07-15-T-Q-400
Samtec Inc.
Product No:
DW-07-15-T-Q-400
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN
User Guide
Number of Rows 3
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.120" (3.048mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.400" (10.160mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)