DW-08-20-T-D-827
Samtec Inc.
Product No:
DW-08-20-T-D-827
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Color Black
Length - Post (Mating) 0.193" (4.902mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.827" (21.006mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)