DW-09-12-G-S-772
Samtec Inc.
Product No:
DW-09-12-G-S-772
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 9
Color Black
Length - Post (Mating) 0.148" (3.759mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.772" (19.609mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)