DW-10-13-G-S-866
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-13-G-S-866
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.254" (6.450mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.866" (21.996mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)