DW-11-19-F-D-1005
Samtec Inc.
Product No:
DW-11-19-F-D-1005
Description:
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 22
Color Black
Length - Post (Mating) 0.215" (5.461mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.005" (25.527mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)