DW-12-07-L-D-255
Samtec Inc.
Product No:
DW-12-07-L-D-255
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Black
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.255" (6.477mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)