DW-13-14-T-D-1060
Samtec Inc.
Product No:
DW-13-14-T-D-1060
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H TIN
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 26
Color Black
Length - Post (Mating) 0.260" (6.604mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.060" (26.924mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)