DW-15-10-T-S-300
Samtec Inc.
Product No:
DW-15-10-T-S-300
Description:
CONN HDR 15POS 0.1 STACK T/H TIN
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 15
Color Black
Length - Post (Mating) 0.420" (10.668mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.300" (7.620mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)