DW-15-19-G-S-785
Samtec Inc.
Product No:
DW-15-19-G-S-785
Description:
CONN HDR 15POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 15
Color Black
Length - Post (Mating) 0.435" (11.049mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.785" (19.939mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)