DW-17-14-S-D-1220
Samtec Inc.
Product No:
DW-17-14-S-D-1220
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.220" (30.988mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)