DW-19-11-L-D-820
Samtec Inc.
Product No:
DW-19-11-L-D-820
Description:
CONN HDR 38POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 38
Color Black
Length - Post (Mating) -
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.820" (20.828mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)