DW-20-09-T-S-300
Samtec Inc.
Product No:
DW-20-09-T-S-300
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H TIN
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.320" (8.128mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.300" (7.620mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)