DW-22-12-F-D-725
Samtec Inc.
Product No:
DW-22-12-F-D-725
Description:
CONN HDR 44POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 44
Color Black
Length - Post (Mating) 0.195" (4.953mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.725" (18.415mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)