DW-22-12-T-D-450
Samtec Inc.
Product No:
DW-22-12-T-D-450
Description:
CONN HDR 44POS 0.1 STACK T/H TIN
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 44
Color Black
Length - Post (Mating) 0.470" (11.938mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.450" (11.430mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)