DW-23-08-F-S-240
Samtec Inc.
Product No:
DW-23-08-F-S-240
Description:
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 23
Color Black
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.530" (13.462mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.240" (6.096mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)