DW-23-20-G-S-785
Samtec Inc.
Product No:
DW-23-20-G-S-785
Description:
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 23
Color Black
Length - Post (Mating) 0.235" (5.969mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.785" (19.939mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)