DW-24-09-S-D-438
Samtec Inc.
Product No:
DW-24-09-S-D-438
Description:
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.182" (4.623mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.438" (11.125mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)