DW-25-19-F-S-1035
Samtec Inc.
Product No:
DW-25-19-F-S-1035
Description:
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 25
Color Black
Length - Post (Mating) 0.185" (4.699mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.035" (26.289mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)