DW-31-13-F-D-940
Samtec Inc.
Product No:
DW-31-13-F-D-940
Description:
CONN HDR 62POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 62
Color Black
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.940" (23.876mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)