DW-32-11-F-S-640
Samtec Inc.
Product No:
DW-32-11-F-S-640
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 32
Color Black
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.640" (16.256mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)