DW-38-09-F-S-410
Samtec Inc.
Product No:
DW-38-09-F-S-410
Description:
CONN HDR 38POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 38
Color Black
Length - Post (Mating) 0.210" (5.334mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.410" (10.414mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)