DW-41-08-F-D-245
Samtec Inc.
Product No:
DW-41-08-F-D-245
Description:
CONN HDR 82POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 82
Color Black
Length - Post (Mating) 0.175" (4.445mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 0.530" (13.462mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.245" (6.223mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)