DW-41-14-F-D-1110
Samtec Inc.
Product No:
DW-41-14-F-D-1110
Description:
CONN HDR 82POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 82
Color Black
Length - Post (Mating) 0.210" (5.334mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.110" (28.194mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)